Przemysł

10 najważniejszych wskazówek dotyczących szybkiej postprodukcji

By 12 marca 2020 No Comments

Postprodukcja może być nieco trudna, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Oto niektóre z naszych najlepszych i 10 najlepszych wskazówek dotyczących postprodukcji, które pomogą Ci szybciej i lepiej wykonywać zadania. Zacznijmy od tych wskazówek:

1) Najpierw zbierz swoje nagranie
Organizacja zawsze odgrywa ważną rolę w szybszej pracy. Podczas pracy w studiach poprodukcyjnych zawsze zaleca się trzymanie pracy w jednym miejscu, aby zaoszczędzić czas. Przechowuj nagrania w osobnych folderach dla lepszej organizacji.

2) Pracuj z L-Cuts i J-Cuts dokładnie w studiach montażowych
Powyższe dwa rodzaje cięć są tak imponujące, że twoja publiczność nigdy nie dowie się, czy jakakolwiek edycja została kiedykolwiek wykonana, czy nie. Dzięki tym cięciom proces edycji jest całkowicie płynny, a tę technikę można dosłownie zastosować do wszystkich rodzajów postprodukcji wideo.

3) Użyj subskrypcji biblioteki SFX
Jeśli pracujesz dla postprodukcji i wybierasz muzykę, nie znając skutków prawidłowej licencji, możesz napotkać niekorzystne trudności. Jeśli często pracujesz w studiu kopiującym, idealnie jest zasubskrybować archiwum lub bibliotekę efektów dźwiękowych dla licencjonowanej kolekcji muzycznej.

4) Poznaj swoje podstawowe cięcia
Podczas pracy w studiach postprodukcyjnych ważne jest prawidłowe zrozumienie wszystkich podstaw. Dowiedz się, jakie są cięcia i zacznij od przeczucia, że ​​każde z cięć może być użyte do edycji. Niezależnie od tego, czy jest to program telewizyjny, czy pełnometrażowy film, opowiadania lub filmy dokumentalne, główne cięcia mogą dotyczyć każdego.

5) Postępuj zgodnie z najskuteczniejszym narzędziem - Cutting On Action
Aby osiągnąć idealną synchronizację i ciągłość, redaktorzy powinni postępować zgodnie z narzędziem „Cut to Action”. Dzięki tej sztuczce można uzyskać płynną scenę, a odbiorcy nigdy nie dowiedzą się o edycji.

6) Tworzenie kopii zapasowych, tworzenie kopii zapasowych i tworzenie kopii zapasowych
W końcowej fazie postprodukcji ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, to mieć drastycznego wirusa i pozostawić go z niedostępnym komputerem. Byłby to chyba największy koszmar dla każdego redaktora. Z tego powodu; Tworzenie kopii zapasowych na każdym etapie ma ogromne znaczenie. Trzymaj swoją pracę w różnych miejscach, abyś mógł szybciej i szybciej pracować nad postprodukcją, nawet podczas podróży.

7) Podążaj za przeczuciem
Marzenia i uwierzcie. Idź swoim głosem wewnętrznym, a będziesz pracować coraz szybciej. Jeśli otrzymasz porady od wszystkich wokół ciebie, twoje zadanie będzie tylko spowolnić.

8) Zostaw starsze koncepcje i wybierz skanowanie negatywne, aby uzyskać szybszy dostęp
Dla dzisiejszych producentów skanowanie negatywne może być błogosławieństwem. Nikt nie lubi zapisywać negatywów podczas digitalizacji. W takim scenariuszu zawsze dobrym wyborem jest skanowanie wymaganych negatywów i uzyskiwanie ich w dowolnym momencie.

9) Oznacz swoje pliki, aby każdy mógł je zrozumieć
Aby zrobić to szybko, dobrym pomysłem jest prawidłowe oznaczenie plików. Jeśli pilnie potrzebujesz podróży lub wybierasz się gdzieś, ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest przytrzymanie telefonu przy uchu, aby kolega mógł wyjaśnić różne rzeczy.

10) Jeśli korzystasz z więcej niż jednego oprogramowania, zachowaj idealne połączenie
Korzystanie z więcej niż jednego oprogramowania to oczywiście postprodukcja. Powinieneś jednak zobaczyć, że wszystko jest zsynchronizowane.