Aktor ma duże zadanie stworzyć postać od zera. Jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko grać siebie, istnieje wiele elementów, które mają znaczenie.

Po opracowaniu solidnej techniki musisz nauczyć się rozkładać skrypt. Autor przedstawia aktorowi mapę drogową, a zadaniem aktora jest kontrolowanie zakrętów jego wizji. Aktorzy podchodzą do swoich ról inaczej. Brando był aktorem, który w dużym stopniu polegał na swoim instynkcie i intuicji, aby zrozumieć i poczuć punkt widzenia bohatera. Był zapalonym obserwatorem natury ludzkiej, który godzinami obserwował ludzi w różnych sytuacjach. W najnowszej biografii Brando Susan Mizruchi („Uśmiech Brando”) Mizruchi pisze, że Brando jest zapalonym czytelnikiem / badaczem, który czyta nienasycone, aby uzyskać informacje na temat wszystkich aspektów charakteru postaci. Adnotacje do każdego scenariusza, nad którym pracował, były częścią nienasyconej ciekawości, która była integralną częścią jego procesu. Aby zrozumieć postać, musiał wiedzieć, dlaczego jego bohaterowie byli zmotywowani do robienia rzeczy, które robili.

Intuicja to kolejne narzędzie, które jest integralną częścią procesu. „Poczucie” tego, co się dzieje, „chwila po chwili” i „pęd do momentu pędu” to nieintelektualna metoda radzenia sobie ze słowem pisanym. Aktor nie może się narzucać scenariuszowi. Innymi słowy, nie tworzysz skryptu, skrypt go tworzy.

„Wyobraźnia” - powiedział nauczyciel / reżyser Robert Lewis - „jest najpotężniejszym narzędziem, jakie ma aktor”. Wyobraźnia nie jest luksusem dla żadnego artysty. To konieczność; Paliwo, które stymuluje kreatywność. Na wybór aktora ma bezpośredni wpływ wyobraźnia. Żywe obrazy mają ogromny wpływ na wybór aktora.

Czas i miejsce nie mogą być ignorowane. Stella Adler powiedziała: „Gdzie jesteś, kim jesteś”. Dotyczy to nie tylko bezpośredniego położenia, ale także klimatu gospodarczego, politycznego i społecznego tamtych czasów. Należy przestrzegać ubioru, zasad moralnych, protokołów, etykiety.

Twoim zadaniem jest zamieszkać w świecie postaci, w którą grasz. Jej głos, chód, wzorce mowy i maniery determinują rolę. Musisz wyrazić siebie emocjonalnie i fizycznie jak postać. Nie możesz zignorować zasadniczych elementów postaci. Twoim zadaniem jest ożywić bohatera.

Rozwijaj swoją technikę, szanuj proces i dostosowuj swoją tożsamość do roli, którą grasz. Nie rezygnuj z przygotowania. I naucz się grać. To dziecko w każdym z nas tworzy kreatywność.