Przemysł

Produkcja bitów RnB

By 11 marca 2020 No Comments

RnB (znany również jako R & B lub Rhythm and Blues) to bardzo popularny gatunek muzyczny, który łączy wpływy jazzu, bluesa i gospel. Po raz pierwszy wykonali go afroamerykańscy artyści. Ze względu na swoją popularność wielu muzyków produkuje rytmy RnB, aby na tym zarabiać. Beat lub instrumentalny to utwór bez tekstu. Śpiewacy i raperzy potrzebują tych bitów, aby pokazać swoje umiejętności światu.

Jak wytwarzać rytmy RnB.

Oto kilka podstawowych informacji o muzyce standardowej w branży. Pamiętaj jednak, że nie ma żadnych zasad, tylko wytyczne.

W prawie wszystkich przypadkach rytm RnB składa się z refrenu i wersetu, który brzmi ciszej, a teksty różnią się od wszystkich innych w tej piosence. Chór to głośniejsza, bardziej aktywna i szersza część rytmu, która melodycznie kontrastuje z wierszem. Czasami rytm RnB zaczyna się od refrenu, który przyciąga uwagę słuchacza. Chór powraca kilka razy, a piosenkarz lub raper powtarza te same teksty w każdym chórze. Ta część zwykle zapada w pamięć. Bicie RnB może wyglądać tak. Wiersz 1 - chór - wiersz 2 - chór - wiersz 3 - chór - chór.

Rozbijmy teraz aranżację muzyczną.

Większość muzyki RnB składa się z następujących instrumentów.

Bębny / Perkusje:
- Kopnij
- temblak / klaśnięcie
- Cześć kapelusz
- Umywalka / katastrofa
- Syntetyczne bębny, takie jak Roland TR 808

Bas:
- gitara basowa
- Syntezator basów (nowoczesny dźwięk)
- kontrabas (uderzenia wibracji)

Poziomy akordów:
- fortepian
- gitara
- syntezator
-Organizacja

Ad libs (są to muzyczne zdania między tekstami piosenki):
- syntezator
- flety
- harfa

Bicie RnB, które naprawdę coś robi dla ludzi, musi mieć niezłą progresję akordów i kilka modulacji. Bez tego zabrzmiałoby nudno i tanio. Tak brzmiałaby dobrze brzmiąca progresja akordu RnB.

iii9 - VI7 - ii9 - V7 - ii9 - V7 - Imaj9 - VII7

Jest to inspirowana jazzem progresja akordów z siedmioma i dziewięcioma akordami.

Oprogramowanie muzyczne

Na rynku istnieje wiele rodzajów oprogramowania do generowania bitów RnB. Pętle owocowe są bardzo odpowiednie dla niedoświadczonych producentów. Jest to bardzo łatwe do zrozumienia, ale istnieją pewne ograniczenia. W celu bardziej profesjonalnej produkcji muzycznej producenci używają oprogramowania takiego jak Logic Pro lub Cubase. To oprogramowanie bardzo ułatwia umieszczanie ścieżek różnych instrumentów obok siebie i tworzenie doskonałego miksu. Istnieje również opcja dodania wtyczki do każdej ścieżki. Wtyczki te są małymi programami, dzięki którym instrument może lepiej brzmieć na tej ścieżce. Wyobraź sobie wtyczki, takie jak korektor, kompresor, ogranicznik lub bramka szumów. Bardzo popularnymi wtyczkami są efekty takie jak pogłos, refren, zniekształcenie lub automatyczne dostrajanie wokalu.

To były podstawy do stworzenia rytmu RnB. Pamiętaj, że nie ma żadnych zasad, tylko wytyczne. Bez wiedzy i kreatywności bardzo trudno jest stworzyć muzykę wysokiej jakości i popularną.