Przemysł

Produkcja zdjęć na miejscu na Zanzibarze

By 10 marca 2020 No Comments

Palmy, białe plaże, turkusowa woda, malownicze uliczki i łagodny tropikalny klimat - Zanzibar to zapierające dech w piersiach miejsce na wszelkiego rodzaju produkcje fotograficzne, idealne miejsce na stroje kąpielowe i sesje zdjęciowe z bielizną, a także nadaje się do każdej produkcji, która potrzebuje letniej wyspy .

Jak łatwo jest zorganizować produkcję filmu lub zdjęcia na Zanzibarze?

Trip
Istnieje kilka bezpośrednich lotów długodystansowych na Zanzibar, ale kilka linii lotniczych lata bezpośrednio z Europy do Dar es Salaam na kontynencie Tanzanii krótkim połączeniem z Zanzibarem. Podróż trwa około 10 do 15 godzin i obejmuje postój w głównych miastach europejskich. Lepiej jest uzyskać wizę z wyprzedzeniem - jest ona dostępna po przyjeździe, ale może być czasochłonna.

Transport lokalny
Lokalne drogi nie są w doskonałym stanie, więc musisz dać wystarczająco dużo czasu na przejazd między lokalizacjami na wyspie. Wynajem minivanów i pojazdów 4x4 z kierowcą lub bez niego nie stanowi problemu.

Zakwaterowanie
Istnieje kilka naprawdę fantastycznych hoteli na Zanzibarze, które są odpowiednie dla tych, którzy chcą dodać luksusowe wakacje na wyspie do wakacji na stałym lądzie. Istnieje również wiele hoteli i kurortów, które są odpowiednie dla bardziej umiarkowanych budżetów.

Zezwolenia
Zezwolenia na filmowanie można łatwo uzyskać przy pomocy firmy produkcyjnej, która nawiązała lokalne połączenia, co zwykle zajmuje tylko około trzech dni. Jeśli robisz również zdjęcia na kontynencie tanzańskim, potrzebujesz osobnego zezwolenia.

Wyposażenie
Na Zanzibarze jest bardzo mało możliwości wypożyczenia profesjonalnego sprzętu, więc należy go zabrać z załogą. Nie ma jednak problemu z odprawą celną, o ile szczegółowa lista urządzeń z numerami seryjnymi zostanie dostarczona wraz z zatwierdzeniem filmu przed przyjazdem. Twoja firma produkcyjna zajmie się wszystkimi tymi szczegółami.

Załoga
Należy przywieźć wykwalifikowaną załogę, ale jest dużo ciężkiej pracy, gdy na miejscu trzeba zatrudnić mniej doświadczoną pomoc.

Lokalizacje
Miejsca są różnorodne i dziewicze: długie białe plaże, palmy, malownicze dhows, lasy, kręte uliczki Stonetowns z ciekawymi rzeźbionymi drzwiami, balkonami i detalami architektonicznymi, a także fascynujące wnętrza. Pałac Sułtana można wypożyczyć za ujęcie wielkości i historii.

Kiedy powinienem iść
Główny czas na wizytę na Zanzibarze przypada na okres od czerwca do października, a następnie od grudnia do marca - są to czasy oceny z równomiernymi temperaturami i dużą ilością słońca.

Zanzibar jest obecnie bardziej popularny w produkcjach fotograficznych niż w filmach, ale nie ma powodu, aby nie chodzić tam również w przypadku produkcji filmowych. Zainteresowanie filmem rośnie wraz z corocznym międzynarodowym festiwalem filmowym, który odbywa się po raz 16. Lokalne firmy produkcyjne aktywnie pracują nad otwarciem archipelagu wyspy na dalsze produkcje filmowe.